Menu Zamknij

Zapisz się

Zapisy – portal elektronicznezapisy.pl – tutaj

Lista uczestników – tutaj

Regulamin – tutaj

Ankieta stanu zdrowia (COVID) – wydrukuj, wypisz i zabierz ją ze sobą – tutaj

Co w każdym pakiecie startowym?

 • pamiątkowy medal z odlewu,
 • ciepły posiłek na mecie zawodów,
 • woda 0,5l,
 • chip (liczymy czas netto),
 • zabezpieczenie medyczne,
 • opcjonalnie pamiątkowa koszulka techniczna – 30 zł.

UWAGA! ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH W BIURZE ZAWODÓW TYLKO W DNIU BIEGU (18.09.2021)
OD GODZINY 10.15-12.45! PROSIMY NIE ZOSTAWIAĆ ODBIORU NA OSTATNIE MINUTY!

Opłata startowa:

19.07.2021 – 08.08.2021 – 25 zł

09.08.2021 – 22.08.2021 – 35 zł

23.08.2021 – 09.09.2021 – 45 zł

w dniu biegu – 60 zł

Jak startujemy:
– Start zawodników odbywać się będzie w grupach w odstępach czasowych (względy bezpieczeństwa). Prosimy, aby zawodnicy zapisywali się do odpowiedniej grupy (opisy grup poniżej):

 • DIAMENTOWA – grupa która walczy o podium
 • MUNDUROWA – grupa walcząca o zwycięstwo w kategorii służb mundurowych,
 • ZŁOTA – grupa ma dobre tempo biegu
 • SREBRNA – grupa ma spokojne tempo biegu
 • BRĄZOWA – grupa ma charakter rekreacyjny, pokonuje trasę marszobiegiem
 • Z PSEM – można startować z czworonogiem

WAŻNE !!!

Tylko zawodnicy Grupy Diamentowej walczą o medale! W sytuacji, gdy któryś z zawodników z niższych grup osiągnie lepszy czas od zawodników Grupy Diamentowej, nie bierze się go pod uwagę w walce o trzy pierwsze miejsca.

Odbiór pakietów dla znajomych i rodziny:

Proszę wypisać upoważnienie, które zawiera dane osoby startującej oraz dane osoby, która się upoważnia do odbioru pakietu wraz z czytelnym podpisem. Treść upoważnienia:


Ja niżej podpisany upoważniam ………………………………………….. legitymujący się dowodem osobistym

o numerze ……………………………… do odbioru mojego pakietu startowego.

Podpis

Do jakiej grupy się zapisać na „Jeżyka”? – krótkie wyjaśnienie.

Do wyboru w zależności od umiejętności mamy 6 grup:.

 • DIAMENTOWA – tylko osoby, które zapisały się i wystartowały w tej grupie walczą o podium. Biegacz, który ukończył rajd nawet z najlepszym wynikiem (podczas biegu obowiązuje czas netto), ale zapisał się do innej grupy, niestety pucharu nie otrzyma. Komu rekomendujemy zapisy do Grupy DIAMENTOWEJ?
  – Panie – biegające do 25 min/5km w wymarzonych warunkach biegowych dla siebie (płaska nawierzchnia, brak obcasów na nogach, delikatny wiatr w plecy).
  – Panowie – biegający do 22 min/5km w wymarzonych warunkach biegowych dla siebie (ulubione spodenki i „szybkie buty” na nogach).
  Pamiętajmy, że „Jeżyk” jest wymagającym, różnorodnym biegiem. Liczy się tutaj umiejętność biegania interwałowego i odwagi biegowej (np. powalone drzewa w wodzie, których nie widać). Jeżeli lubisz odrobinę szaleństwa podczas biegu, a biegasz ze w/w czasem lub szybciej, spróbuj swoich umiejętności właśnie w Grupie Diamentowej.
 • MUNDUROWA – nowa kategoria. Startują w niej przedstawiciele służb mundurowych, którzy rywalizują o prymat w tej wewnętrznej kategorii.
 • ZŁOTA – tutaj zapraszamy osoby, które biegają szybko, a jak trzeba to potrafią przycisnąć i czasem zaskoczyć nawet samego siebie.
  Panie – do 28 min/5km
  Panowie – do 25 min/5km
 • SREBRNA – to grupa wymarzona dla tych co zdają sobie sprawę, że raczej na każdych zawodach ktoś pobiegnie szybciej od nich. Biegają bo lubią to przyjemne zmęczenie po wysiłku. „Jeżyk” dla tej grupy jest okazją, by spróbować czegoś nowego, różnorodnego, trudnego i oryginalnego – jeżeli czujesz podobnie, to grupa Srebrna jest dla Ciebie
  Panie – do 31 min/5km
  Panowie – do 28 min/5km
 • BRĄZOWA – Zapisując się do tej grupy zyskujesz prawo zagadywania wszystkich biegaczy swojej kategorii. Zwyczajowo uczestnicy z tej grupy kończą bieg jako ostatni, ale poznają najwięcej osób i śmieją się najgłośniej. Startując tutaj wiesz na czym polega bieganie, ale też doskonale zdajesz sobie sprawę kiedy należy odpocząć. Jeżeli ważna dla Ciebie jest atmosfera, poszukiwanie czegoś oryginalnego i chciałbyś spróbować błotne SPA, to wybierz „Jeżyka” w wersji Brązowej. Tutaj startują wszyscy, nawet Ci co nie biegają:-)
 • Z PSEM – można wystartować ze swoim czworonogiem. Po starcie wszystkich powyższych grup, ustawiają się zawodnicy ze swoimi czteronogimi. Grupa ta nie walczy o podium.

Jak się zapisywaliśmy na JEŻYKA 2020? – trochę statystyk:

 • Panie i panowie startują z podobną frekwencją. Panowie cały czas na przedzie, ale widać, że z roku na rok udział płci pięknej regularnie rośnie w JEŻYKU 🙂
 • Jeśli chodzi o kolory to najlepiej reprezentowana jest grupa Srebrna, a więc najchętniej wybierają nasz bieg osoby o umiarkowanym, dobrym tempie biegu – 36% wszystkich startujących. Grupa diamentowa, a więc nasze harpagany to odpowiednio 28%. Bardzo cieszy nas mocna w tym roku liczba osób walczących o najwyższe trofea. Będzie ostro. Potem wybierany jest wariant Złoty i niewielką stratą Brązowy.
 • A jak jest z wiekiem? To już pewna tradycja osoby w wieku 31-40 lat stanowią najmocniejszą reprezentację tj 41% wszystkich startujących. Wydawać się by mogło, że najmłodsi zdominują tego typu biegi, a tu niespodzianka. Grupa 21-30 lat i 41-50 praktycznie jest tak samo reprezentowana przez taką samą ilość zawodników tj ok 21%

Koordynator imprezy:

Wojciech Lutowski, e-mail: wojtek.lutowski@wp.pl , tel. 506 149 077